25 listopada 2015

O nas

Często jesteśmy pytani, czym jest SMS, dlatego też w tym dziale chcemy opowiedzieć Ci, drogi czytelniku, kim jesteśmy, co robimy i dlaczego.

Jesteśmy stowarzyszeniem mającym na celu skupiać ludzi nastawionych na aktywizm dotyczący różnych aspektów bezpieczeństwa, nie tylko w sensie cyfrowym. Są wśród nas ludzie, potrafiący otworzyć kłódkę spinaczem, współorganizatorzy konferencji dotyczących bezpieczeństwa (m.in. Security BSides Warsaw), wykwalifikowani i doświadczeni inżynierowie bezpieczeństwa sieci komputerowych czy też programiści na co dzień piszący oprogramowanie w wielu językach programowania.

Współdziałamy razem po to, by za pomocą naszej działalność zwiększać świadomość przeciętnego Kowalskiego pod kątem bezpieczeństwa, rozwijać własne umiejętności oraz realizować wspólnie projekty związane z bezpieczeństwem informatycznym. Można spotkać nas jako prelegentów lub uczestników konferencjach security. Chcemy zapoznać ludzi z technologiami sektora informatycznego jakim jest sektor security (z ang. bezpieczeństwo), które są obecnie najnowszymi trendami na świecie, lecz o których przeciętny uczeń nie dowie się na lekcji informatyki.

Jedną z naszych najskrytszych tajemnic jest dokładna ilość i tożsamość członków, jednakże dla umożliwienia kontaktów z innymi organizacjami SMS jest reprezentowane przez następujące osoby:

Piotr „pht” Jasiek – Konstruktywny psuj pragnący podzielić się swoją wiedzą z zakresu IT i wszelakiego psucia. Posiadający wiedze z zakresu hardware i software security, szczęśliwy posiadacz certyfikatu ACE PaloAlto. Człowiek, którego dłonie dotykały klawiatury w różnych celach – nie tylko tych securitowych.  Wyznawca ideologii hakerskiej, obrońca pozytywnego wydźwięku słowa „haker” a zarazem główny administrator infrastruktury sieciowej SMS oraz wszystkiego co zalicza się do elementów infrastruktury powierzonej pod opiekę S.M.S. Do jego zadań należy również oficjalne reprezentowanie nas podczas eventów dotyczących bezpieczeństwa czy podczas rozmów biznesowo-handlowych. Oficjalny przedstawiciel reprezentujący SMS.

Łukasz „xaxes” Margiela – Programista freelancer piszący głównie w Javascripcie, C oraz Pythonie. Wychodzi z założenia że w pierwszej kolejności należy poprawić czynnik ludzki, potem resztę. Jeden z organizatorów Security BSides Warsaw. Poza security interesuje się typografią. W SMS zajmuje się działem PR oraz Social Media.

 

Naszą stronę podzieliliśmy na kilka części. Dział „O nas” to dział zawierający informacje o nas i stronie. To tutaj można znaleźć oficjalne informacje dotyczące tego kim jesteśmy i jakie są nasze cele. Nasze oficjalne kanały informacyjne to Facebook oraz Twitter. Za pomocą tych kanałów staramy się na bieżąco przekazywać informacje dotyczące naszej działalności.

W dziale kontakt umieściliśmy dokładne informacje dotyczące możliwości kontaktu z nami.