W sekcji blogowej znaleźć można też opisy naszych projektów, przygotowywanych na potrzeby użytku S.M.S lub osób współpracujących z nami. Sekcje blogową podzieliliśmy na cztery części, a są to:

- Work In Progress - Wpisy dotyczące kwestii konfiguracji, czy takie do których zamierzamy wracać i kontynuować daną tematykę.

- News - Jak nazwa wskazuje newsy.

- Zepsute - Dział poświęcony uświadamianiu i edukacji dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

- Social - Tu pojawią się teksty dotyczące kwestii społecznych, konferencji i innych wydarzeń z życia społecznego SMS.

.

Uwaga!!

Materiały na stronie umieszczone w celach edukacyjnych oraz informacyjnych. Jeżeli wykorzystujesz je w praktyce - rób to w własnej sieci i na własnych maszynach. Działanie poza własną siecią to naruszenie polskiego prawa.

Rejestracja kart sim – Karta na „słupa”

W związku z tzw. „ustawą inwigilacyjną” z dnia 15 stycznia 2016 roku, w życie wszedł obowiązek rejestracji kart sim. Dziś postanowiliśmy zając się tym zagadnieniem i opisać kilka intrygujących nas kwestii związanych z tym zjawiskiem.

Continue reading

Rocznica, Security BSides Warsaw 2016 oraz Święta

Idą święta bożego narodzenia. Z tej okazji postanowiłem przygotować dla czytelników mały prezent. Bedze to jeden, dłuższy artykuł, akurat do poczytania po wigilijnej kolacji. O czym? Tak jak pisałem, kolejnej naszej rocznicy, Securityu Bsides 2016 Warsaw i nadchodzących świętach. Zapraszam do lektory.

Continue reading

Nexpose – dodajemy hosty i wykonujemy pierwsze skanowanie.

Dziś powracamy do serii o parze Nexpose i Metasploit. W dzisiejszym artykule zobaczycie jak poprawnie wpiąć w sieć, skonfigurować Nexpose oraz dodać „site” polecenie skanowania. Zapraszamy serdecznie!

Continue reading

Nowy admin, stara sieć – czyli jak przejmować infrastrukturę.

– Dzień dobry, czy to Pan X? Mam Pana numer od Y. Dzwonię, ponieważ szukamy informatyka do, tego, no, helpdesku… Znaczy, ja się nie znam. – Tak, to ja. Słucham, w czym dokładnie problem? – No, ja chciałbym umówić się na spotkanie. Omówić ewentualną ofertę, ale przede wszystkim internet nam nie działa… Ilu z nas […]

Continue reading

Security BSides Warsaw 2016

Tegoroczna edycja Security BSides zbliża się wielkimi krokami, a my już wiemy kto w tym roku będzie prelegował. Już od pierwszego dnia zapowiada się plejada gwiazd. Dodatkowej aury tajemniczości dodaje fakt, iż prelegenci mają czas „do końca lata” na podanie tematów, czekamy więc z niecierpliwością na kolejne aktualizacje. Patrząc po nazwiskach można się spodziewać, że […]

Continue reading

PHT Shakowany !!!!111oneoneone… Czyli oficjalnie o tym co zaszło.

Zue hakeły shakowały pehłatego… A tak serio? No, to już trochę więcej do opowiedzenia. Postanowiłem zgodnie z poranną obietnicą w socialkach, opisać wydarzenia z dzisiejszego poranka. Coś się stało? Internet obiegła wieść, że mnie, PHT, shakowano. Znaczy shakowano jeden z serwerów należących do mnie jako admina. Nie powiem, że nie – w pierwszej chwili zrobiło […]

Continue reading

Z pamiętnika admina: Zosia Samosia robi migracje.

Wszyscy znamy wierszyk Juliana Tuwima „Zosia Samosia”. Morał zawarty w tej rymowance poucza nas, żeby nie uważać się za najmądrzejszą osobę i korzystać z pomocy innych. Jednakże moje ostatnie doświadczenia mówią coś zupełnie innego. Początkowo może się Wam wydawać, że niniejszy artykuł nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem IT, ale wszystko wyjaśni się w dalszej części artykułu.

Continue reading

Kilka szybkich, ale ważnych informacji.

Ostatnie tygodnie były mniej owocne w artykuły czy inne publikacje z naszej strony – spowodowane było to dużym nakładem prac włożonym w  utworzenie stowarzyszenia oraz przygotowania do corocznego rytuału, przedłużenia hostingów i ewentualnych migracji. Ale co i jak? Opowiemy w dalszej części artykułu, zapraszamy do czytania!

Continue reading

Kernel v4.6-rc2 dostępny w repozytorium S.M.S

Z przyjemnością informujemy, że w repozytorium S.M.S dla Debiana dostępny jest już kernel v4.6-rc2 (wydany 3 kwietnia 2016). Dodany został jako zestaw pakietów dodatkowych dla domyślnego kernela obecnego w repozytorium debiana (4.4.0).

Continue reading

Weevely – popularny błąd i jego naprawa.

Ostatnio, podczas wykonywania jednego ze zleceń, zauważyliśmy poważny – dla początkujących – błąd w dystrybucji Kali Linux 2.0. Jak się okazało błąd występuje również wtedy, gdy instalujemy program ręcznie, na innych dystrybucjach linuxowych. W dzisiejszym artykule pokażemy jak samodzielnie w kilku krokach naprawić ten błąd.

Continue reading

Repozytorium pakietów Debian – repo.s-m-s.pl

Coraz częściej dostajemy pytania o ogólne zalecenia dotyczące pakietów, jak również o to, gdzie szukać odpowiednich narzędzi. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom czytelników i stworzyć własne repozytorium dla dystrybucji Debian. W dalszej części artykułu opiszemy jakie pakiety znalazły się w repozytorium oraz jak z nim współpracować.

Continue reading

Nexpose – Wstępna konfiguracja

Po krótkiej przerwie powracamy do pisania postów i z tej okazji postanowiłem wypuścić kolejny – drugi – odcinek serii o zarządzaniu podatnościami. Dziś postaram się przekazać Wam jak poprawnie skonfigurować skaner podatności Nexpose.

Continue reading